close
چت روم
ساسان اس ام اس - 341
عضویت
Rss
کانال تلگرام (Telegram) سایت را می پسندید؟


ads
   آیا مضطرب هستید؟!


بازدیدها: 508
شناسه مطلب: 10

نوشته: فرانسوا گلاکن


آیا مضطرب هستید؟!


معمولاً انسانها در پاسخ به این سؤال که "آیا شما مضطرب هستید؟!" پاسخ مثبت می دهند، زیرا در عمق وجود هر یک از ما، یک اضطراب پنهانی وجود دارد که این احساس به محض وقوع یک سری حوادث ظهور می کند.
در واقع بهتر است بگوییم که عدم هرگونه اضطرابی در شخص، تا حدی غیرطبیعی است. بدین ترتیب در هر انسان نوعی اضطراب طبیعی وجود دارد، اما همین اضطراب نیز چنانچه از حد عادی فراتر برود، شکل بیمارگونه ای به خود می گیرد که باید درمان شود. اکون شما با انجام آزمون زیر، این پاسخ را درمورد خود بیابید که آیا شخص مضطربی هستید و اگر هستید، آیا به نوع بیمارگونه آن دچارید یا خیر!


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 11 ارديبهشت 1391
   استرس و روشهای کاهش آن


بازدیدها: 2392
شناسه مطلب: 9

استرس و روشهای کاهش آن


تعریف استرس
استرس عبارت است از هر نوع فشار یا نیرو! این فشار می تواند جسمانی باشد، مانند استرس حاصل از انجام دادن تکالیف (وظایف) یا استرس ناشی از یک بیماری توان فرسا، همچنین این فشار می تواند عاطفی یا موقعیتی باشد مانند استرس فشار خون بالا و استرس محدودیت شغلی. امروزه اصطلاح استرس به طور غیر دقیق برای هر رویداد یا موقعیتی که موجب ناکامی، عصبانیت یا اضطراب شود به کار می رود.


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 11 ارديبهشت 1391
   ساندویچها و رازهای شخصیتی شما!


بازدیدها: 439
شناسه مطلب: 8

نوشته: باربارا کیدالمن


ساندویچها و رازهای شخصیتی شما!


هر نوع نانی که انتخاب می کنید، نان سفید، باگت، نان گندم، جو یا نان تست و آنچه بین دو تکه نان می گذارید، حقیقتاً رازهای شخصیتی شما را آشکار می سازند. مرکز تحقیقات روانشناسی تغذیه در نیویورک، با مشاهده و نظارت صدها نفر از مراجعه کنندگان خود در خصوص نوع انتخاب آنها در مورد انواع ساندویچها به این نتیجه رسیدند که، "هر نوع ساندویچی که شما دوست دارید، در واقع نوعی بازنگری در تجربه دوران بچگی است." بنابراین بدون ترس و واهمه جلو بروید. یک بار دیگر با دقت لیست ساندویچها را نگاه کرده و انتخاب کنید، زیرا انتخاب شما براساس ترکیبی از عادات، رفتارهای اجتماعی و احساسی و تجربیات دوران بچگی است، پس با لذت انتخاب کنید و ببینید آنچه که می خورید چگونه شخصیت شما را آشکار می سازد.


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 11 ارديبهشت 1391
   والدینی سختگیر یا متعادل؟


بازدیدها: 339
شناسه مطلب: 7

نوشته: مارتا لسی وان


والدینی سختگیر یا متعادل؟


اکنون مدتهاست که نقش پدر و مادر بسیار تغییر کرده است، به طوری که از اقتدار والدین و سختگیرهای آنها به نسبت گذشته، بسیار کاسته شده است. امروزه اکثر پدر و مادرها تلاش می کنند تا رابطه ای صمیمانه با فرزندان خود داشته و در تمام مراحل تحصیل آنان حضور چشمگیری داشته باشند چون می دانند به غیر از این نمی توانند مراقب اعمال و رفتار فرزندان خود و نسل جدیدی باشند که بسیاری از حرمتهای گذشتگان را جدی نگرفته و برای خود، قوانین خاصی وضع می کنند!
...اکنون به ما بگویید، شما چگونه پدر و مادری هستید؟ والدینی سنتی، سختگیر و پایبند آداب و رسوم و یا پدر و مادری ملایم، امروزی و آسان گیر؟


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 11 ارديبهشت 1391
   راهکارهایی طلایی برای پایبند کردن آقایان به خانه و خانواده


بازدیدها: 3197
شناسه مطلب: 6

راهکارهایی طلایی برای پایبند کردن آقایان به خانه و خانواده


یکی از مقوله هایی که همواره در بحث روان شناسی زناشویی و روابط بین زن و شوهر مطرح شده و می شود بحثی است تحت این عنوان که: «زنان چگونه و از چه راههایی می توانند شوهران خود را به محیط خانه و خانواده پایبند سازند؟»
براساس پژوهشهای صورت گرفته، باید چنین عنوان کرد که خانمها، همیشه باید به این نکته توجه داشته باشند که تدبیر، درایت و هنرمند بودن یک زن، تنها در این خلاصه نمی شود که دل مرد خود را به دست آورد، بلکه باید بتواند با تیزهوشی و ذکاوت تمام آن را به خوبی حفظ نماید! متأسفانه در زندگی زناشویی تعدادی از زوجها مواردی دیده می شود که در آن، شوهران پس از مدتی که از زندگی زناشویی مشترکشان می گذرد، محیط خانه را مانند مکانی می پندارند که باید در آن فقط غذا خورد و خوابید! یقیناً این طرز نگرش از سوی این قبیل افراد، غیر قابل قبول است. به طوری که تفکری اینچنین باعث خواهد شد که به مرور زمان این مردان از محیط خانه خویش به نوعی گریزان باشند. حال در این میان زنانی که تمایل دارند با این احساس گریز پایی شوهران خود مبارزه نموده و دل شوهرانشان را به دست آورند، باید با محبت کردن به نوعی آنان را به زندگی و پایبند شدن به خانه و خانواده سوق دهند. بنابراین برای رسیدن به این مقوله و لذت بردن از زندگی زناشویی و ایجاد روابط پایدار و تداوم در زندگی مشترک، خانمها باید به نکانی توجه کنند. روان شناسان خانواده و مشاوران روابط زناشویی راهکارهایی را به خانمها توصیه می کنند که با به کارگیری آنها می توانند شوهران خویش را پایبند خانه و خانواده سازند. حال به این راهکارها اشاره می کنیم:


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 11 ارديبهشت 1391
Telegram
Login
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
Subscript
اگر علاقه دارید هرروز مطالب جدید سایت را در ایمیل خود دریافت کنید می توانید از اشتراک ایمیل یا خبرنامه "ساسان اس‌ام‌اس" استفاده کنید. در اشتراک ایمیل هر موقعی که اراده کنید می توانید اشتراک خود را لغو کنید. مطالب در ساعاتی مشخصی از روز معمولا ساعت 8 به وقت تهران برای کاربران ایمیل می شود.
اشتراک ایمیلی سایت
اشتراک ایمیلی انجمن
ads
Catgory

فال حافظ


فال انبيا


تست هوش


استخاره با قرآن


قرآن آنلاین

Countor

افراد آنلاین: 6

بازدیدهای امروز: 385

بازدیدهای دیروز: 1,614

بازدیدهای این ماه: 56,150

کل بازدیدها: 7,475,127

ورودی گوگل امروز: 1

ورودی گوگل دیروز: 14

تعداد آی‌پی امروز: 50

تعداد آی‌پی دیروز: 139

تعداد مطالب: 1711

تعداد اعضا: 1726

ساسان اس‌ام‌اس ساسان اف‌بی قالب من الکسا | Alexa گوگل | Google یاهو | Yahoo بینگ | Bing