close
چت روم
روان شناسی شخصیت
عضویت
Rss
کانال تلگرام (Telegram) سایت را می پسندید؟


ads
   انواع سرگرمی ها و رازهای شخصیتی شما


بازدیدها: 4794
شناسه مطلب: 161

نوشته: کریستانا مستروکولا


انواع سرگرمی ها و رازهای شخصیتی شما


این که اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانید، تنها یک سرگرمی و گذراندن ساعاتی خوش نمی باشد، بلکه به عقیده بسیاری از روان شناسان، این اوقات و سرگرمی هایی که شما در نظر می گیرید، تأثیرات روحی بر شما داشته و سلامت روانی تان را تضمین می کند و حتی می تواند قدرت تفکر را در شما افزایش داده و باعث کاهش فشار خون شود!
«هربرت بنسون» روان شناس و استاد دانشگاه مریلند آمریکا و نویسنده کتاب «تحولی در استراحت کردن» معتقد است: «حرکاتی که در بسیاری از این سرگرمی های منتخب تکرار می شوند مانند خیاطی، بافتنی و یا باغبانی، واکنش مثبت به نوع انتخاب شما در استراحت کردن می باشد.» مطالعات نشان می دهد که این واکنش در واقع ژنهایی را که می توانند با هر گونه استرس بجنگند، فعال می کنند. به علاوه افرادی که معمولاً بیش از دیگران از این فرصتهای مغتنم استفاده می کنند، از نیروی حافظه بهتری نسبت به دیگران برخوردارند.
پس، نوع سرگرمی خود را انتخاب کرده و دریابید این نوع سرگرمی، چگونه راز شخصیتی شما را آشکار می سازد!


نویسنده: ساسان | تاریخ: پنجشنبه 11 خرداد 1391
   شخصیت شناسی با کتاب مورد علاقه شما


بازدیدها: 889
شناسه مطلب: 156

نوشته: کاترین مورو


شخصیت شناسی با کتاب مورد علاقه شما


برای همه ما بارها پیش آمده که خواسته ایم کار مهمی انجام دهیم و کار جدیدی آغاز کنیم، سطح معلوماتمان را بالا ببریم، اما هر بار آن را به تأخیر انداخته و یا موکول به خواندن یک کتاب تخصصی در این زمینه که این روزها نیز بسیار باب شده است، می کنیم!
ولی آیا واقعاً خواندن کتاب می تواند تمامی انرژی مثبتی را که می خواهیم به ما بدهد؟ آیا اصولاً وقتی وارد یک کتابفروشی می شویم، می توانیم انتخاب درستی را انجام دهیم و یا ناخودآگاه به سمت کتابی که در ذهن خود داریم و با شخصیت ما می خواند، می رویم؟!
بسیاری از روان شناسان بر این عقیده اند که اگر چه شما نمی توانید همیشه محتوای یک کتاب داستان را از روی جلد آن و یا توضیحات پشت جلدش، تشخیص دهید، اما در عین حال می توانید از روی نوع کتابی که انتخاب می کنید، یعنی رمان، مهیج، جنایی، تخیلی و... به شخصیت خود پی ببرید.


نویسنده: ساسان | تاریخ: چهارشنبه 10 خرداد 1391
   زبان رفتاری و مشخصه های شخصیتی شما


بازدیدها: 917
شناسه مطلب: 151

نوشته: الما بروکر


زبان رفتاری و مشخصه های شخصیتی شما


روان شناسان بر این اعتقادند که چنانچه فردی از رفتار یا گفتار شما ناراحت یا عصبانی باشد، علائم رفتاری او پیشاپیش این موضوع را به شما هشدار می دهند. پس آگاهی از این نوع زبان می تواند به شما در برقراری تعادل به هنگام رویارویی با شخصی که با او کمی مشکل دارید، کمک کند. پس اگر بتوانید دانش این نوع زبان را در خود تقویت کنید، می توانید پیشاپیش جلو خیلی از اتفاقات را بگیرید!
در پست های پیش برخی از این نوع رفتارها را با هم مرور کردیم و اینک ادامه آن:


نویسنده: ساسان | تاریخ: سه شنبه 9 خرداد 1391
   تا چه حد با زبان رفتاری خود و دیگران آشنایید؟


بازدیدها: 644
شناسه مطلب: 146

نوشته: الما بروکر


تا چه حد با زبان رفتاری خود و دیگران آشنایید؟


یکی از مهمترین خصوصیات انسان که او را نسبت به سایر موجودات برتری می دهد، قدرت تکلم و سخن گفتن اوست که می تواند با به کارگیری کلمات و جملات، احساسات و ثبات درونی اش را بیان کند و دیگران را از آن، آگاه نماید. از طرفی خواسته یا ناخواسته در فضایی که آن را سکوت و خاموشی می نامیم و با زبان بی زبانی تنها با آنچه Body Language یا زبان حرکات بدن و اجزای آن خوانده می شود، می تواند به خوبی احساس خود را انتقال داده یا معنای کلامی را تغییر دهد. هرگز احساس دوستی و علاقه شخصی در حالی که اخم کرده و ترشرویی می کند، قابل قبول نیست. بنابراین به کارگیری این دو زبان در یک جهت و راستا می تواند به خوبی در بیان هیجانات، عواطف و احساسات به کار رود. اما در میان دنیای خاموش و بی زبانی، زبانهای گویای دیگری هم هستند. اخیراً روان شناسان دانشکده روان شناسی دانشگاه ایلی نویز، بر آن شدند تا تحقیقات گسترده خود در این زمینه را در معرض دید افکار عمومی قرار دهند، اینکه به همگان بقبولانند که زبان بدن شامل دو قسمت است: یکی زبان حرکات بدن و دیگری زبان آرایش و ظاهر بدن. اکنون ما با توجه به جالب و با اهمیت بودن این موضوع، مبحث مورد نظر را در چند پست تقدیم شما عزیزان می کنیم:


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 8 خرداد 1391
   سنگها و رازهای آنها


بازدیدها: 591
شناسه مطلب: 141

نوشته: آتولیا برایان


سنگها و رازهای آنها


هر یک از سنگهای موجود در طبیعت مانند زمرد، الماس، مروارید و... خاصیتی ویژه و منحصر به فردی دارند. انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و بواسطه سنگهایی که بر گردن آویخته اید یا به نحوی با بدن شما در تماس قرار گرفته اند، به شما منتقل می شود. علاوه بر این، دانشمندان بر این باورند که هر سنگ با متولد ماه خاصی، ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و می تواند برای درمان بیماری یا متعادل کردن قوای روحی او مفید باشد.


نویسنده: ساسان | تاریخ: یکشنبه 7 خرداد 1391
   گلهای زیبا از شخصیت شما می گویند


بازدیدها: 778
شناسه مطلب: 136

نوشته: ماروکا روستن


گلهای زیبا از شخصیت شما می گویند


آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که چرا برخی افراد، برخی چیزها را به طور خاص بیشتر دوست دارند. و در بسیاری از موارد، این دوست داشتنها می تواند در تعدادی از افراد مشترک باشد؟ چرا چنین است؟ بسیاری از روان شناسان بر این اعتقادند که افراد متولد یک ماه می توانند خصوصیات مشترکی در برخی از زمینه ها داشته باشند که اگر چه شامل همه افراد نمی شود، ولی می توان آن را به صورت کلی بیان کرد.
...حال می خواهیم ببینیم افراد متولد یک ماه با چه گلهایی بیشتر احساس خوبی پیدا می کنند و چه خصوصیاتی را روان شناسان در آنها به صورت مشترک کشف کرده اند؟!


نویسنده: ساسان | تاریخ: شنبه 6 خرداد 1391
   رنگهای مداد رنگی، معرف شخصیت شما


بازدیدها: 892
شناسه مطلب: 132

نوشته: جورجیا تراول


رنگهای مداد رنگی، معرف شخصیت شما


برخی از روان شناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه کسی است، می تواند گویای خصوصیات اخلاقی و روان شناسی او باشد. مطلب زیر چکیده ای است از بررسی و پژوهشهای فراوان در این زمینه از دانشگاههای مختلف جهان که هم اکنون، انتخاب رنگهای یک جعبه مداد رنگی توسط بچه ها را نیز نشانه ای از خصوصیات اخلاقی آنها می دانند!
حال شما از داخل یک جعبه مداد رنگی، چه رنگی را می پسندید؟


نویسنده: ساسان | تاریخ: جمعه 5 خرداد 1391
   رنگها، آرزوها و نیازهای عاطفی شما


بازدیدها: 891
شناسه مطلب: 130

نوشته: مدینا ری. پراگ


رنگها، آرزوها و نیازهای عاطفی شما


روان شناسان دانشگاه «ویسکانسین» معتقدند که انسانها از طریق سه رنگ، می توانند سرنخهای شگفت انگیزی به دست آورند! سبز، بنفش و نارنجی.
آیا تا به حال می دانستید که رنگهای سبز، بنفش و نارنجی (رنگهای فرعی) می توانند نشان دهنده آرزوها و نیازهای شما در روابط عاطفی باشند؟ اگر یک بار این رنگها را انتخاب کنید، می توانید از روی آن تشخیص دهید که شخصیت شما جذب چه کسانی می شود. اگر می خواهید از اسرار رنگها سر در بیاورید و بفهمید که تأثیر و معنای آنها در زندگی چیست این آزمون را با ما انجام دهید.
مرحله 1: رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید
از این سه رنگ هر یک را که بیشتر از دیگر رنگها دوست دارید، انتخاب کنید (البته لازم نیست رنگی را انتخاب کنید که در لباس پوشیدن و آرایش خود به کار می برید)
مرحله 2: نتیجه
حال که رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کردید، نگاهی به تفسیر آن بیندازید.


نویسنده: ساسان | تاریخ: پنجشنبه 4 خرداد 1391
   میزان عشق و دوستی خود را بسنجید


بازدیدها: 1087
شناسه مطلب: 128

نوشته: آنابل سرواسیان


میزان عشق و دوستی خود را بسنجید


«در دنیای امروز، عموماً عشق و عاطفه دیگر چندان رنگی ندارد!» این جمله این روزها خیلی به گوش می خورد. ولی آیا واقعاً چنین است؟ یا عشق و عاطفه نیز رنگی مجازی به خود گرفته است؟! به هر حال، ارتباط انسانها با دوست داشتن، معمولاً از آن نوع ارتباطاتی است که برای همه حتی روان شناسان جالب و قابل بررسی است.
دکتر «میرابل کیدامن» روان شناس معروف کانادایی، چندی پیش در آخرین بررسی های خود به این نتیجه رسید که با یک روش جالب، می توان میزان عشق و دوستی افراد را سنجید! آیا این امر ممکن است یا خیر، سؤالی است که شما باید پاسخ دهید! با دقت موارد زیر را بخوانید و پاسخ دهید و در انتها آنها را با پاسخهای روان شناسانه تطبیق دهید! نتیجه جالبی بدست می آورید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: پنجشنبه 4 خرداد 1391
   صبحانه را با چه میوه ای آغاز می کنید؟


بازدیدها: 774
شناسه مطلب: 126

نوشته: سالومه شاولین


صبحانه را با چه میوه ای آغاز می کنید؟


تصور کنید به یک سفر عالی و خاطره انگیز رفته اید. سفری که از مدتها قبل برای آن نقشه کشیده و به اصطلاح تصمیم داشتید، حسابی خستگی در کنید. میز صبحانه مفصل برای شما چیده شده و از شما دعوت به عمل می آید که سر میز آمده و غذای دلخواهتان را انتخاب کنید.
اکنون به قسمت اصلی ماجرا می رسید، روی میز صبحانه شما، این میوه ها گذاشته شده اند که شما باید یکی را انتخاب کنید:
1- سیب     2- موز     3- توت فرنگی     4- هلو     5- پرتقال
نخستین انتخاب شما کدام خواهد بود؟ لطفاً ابتدا خوب فکر کنید و سپس به سمت میز میوه ها بروید. این یک امتحان بزرگ است. در واقع، این انتخاب نکات عجیبی را در مورد شما، خواهد گفت!


نویسنده: ساسان | تاریخ: پنجشنبه 4 خرداد 1391
   شخصیت شما از روی آدامس مورد علاقه تان


بازدیدها: 575
شناسه مطلب: 124

نوشته: سرینا لوودیک


شخصیت شما از روی آدامس مورد علاقه تان


بسیاری از مردم هستند که با یک صفت مشخص، حتی در نوع تغذیه خود شناخته می شوند و همین نکته برای آنها شهرتی جالب را رقم می زند. شاید به نظر کمی خنده دار آید، ولی روان شناسان بر این اعتقادند که حتی نوع آدامسی که انتخاب می کنید، نشانه وجود برخی خصلت ها در شماست که می تواند در دیگری نباشد!
پس حالا یک بار دیگر به خرید رفته و آدامسی را که دوست دارید و می پسندید برای خود بخرید و بعد مطالب زیر را خوانده و ببینید نوع آدامس انتخابی شما تا چه حد با شخصیت تان هماهنگی دارد!


نویسنده: ساسان | تاریخ: چهارشنبه 3 خرداد 1391
   رازهای شخصیتی که در سر انگشتان شما وجود دارد


بازدیدها: 575
شناسه مطلب: 122

نوشته: رزا مک برایان


رازهای شخصیتی که در سر انگشتان شما وجود دارد


حتماً می دانید که انگشتان شست شما متفاوت با دیگر انگشتان است و اثر هر کدام از آنها که به اثر انگشت معروف است، می تواند شما را از بقیه افراد بشر متمایز سازد. اما تعجب شما از این خواهد بود که بفهمید حتی بلندی و کوتاهی انگشتان دست می تواند وجه تمایز شما از دیگران باشد! دکتر «ورتون ماهایان» روان شناس معتقد است: «دستان شما می تواند به طور تقریبی تمامی رفتار و خصلت های ژنتیکی شما را نشان دهد.» علت آن هم در اندازه انگشتان نهفته است. میزان ترشح دو هورمون استروژن و نستوسترون در زمان رشد بستگی دارد. این هورمونها همچنین بر روی رشد مغز نیز اثر گذارند! اکنون ببینید انگشتان شما چه رازهایی را در خصوص شما بیان می کنند!


نویسنده: ساسان | تاریخ: چهارشنبه 3 خرداد 1391
   دوست شما چه رنگی است؟


بازدیدها: 580
شناسه مطلب: 120

نوشته: شارلوت برمن


دوست شما چه رنگی است؟


آیا تا به حال به این نکته جالب فکر کرده اید که دوست شما چه رنگی است؟ آیا می دانید رنگ دوست می تواند به نوعی شخصیت شما را نیز در برخی زمینه ها، آشکار سازد؟!
دکتر «پی یر شاندرمن» و دکتر «رزا برگمن» روانشناسان برجسته دانشگاه استرالیا با تحقیق در این زمینه، دریافته اند که انسانها ناخودآگاه براساس جنس شخصیتی خود، مجذوب دوستانی با رنگهای متفاوت می شوند که در نوع خود بسیار جالب و باور نکردنی است! خب، حالا بگویید دوست شما چه رنگی است تا رازهای شخصیتی شما را بگوییم.


نویسنده: ساسان | تاریخ: سه شنبه 2 خرداد 1391
   عدد شخصیتی شما چه می گوید؟


بازدیدها: 650
شناسه مطلب: 118

نوشته: رایان اوبرنس


عدد شخصیتی شما چه می گوید؟


روان شناسان دانشگاه اوکلاهما به این نتیجه رسیده اند که هر شخص، یک «عدد» مشخصی است که می تواند بازگو کننده شخصیت و نکات پنهانی شخصیتی آن فرد باشد. حالا شما چه عددی را انتخاب می کنید و چه عددی را دوست دارید؟! آزمون زیر را بخوانید تا دریابید که «عدد» شخصیتی شما چه نکاتی را در موردتان آشکار می سازد!
(این اعداد بین یک تا نه می باشند)


نویسنده: ساسان | تاریخ: سه شنبه 2 خرداد 1391
   علاقه به انگشتان و رازهای شخصیتی افراد


بازدیدها: 482
شناسه مطلب: 116

نوشته: لیلا پاتریک هریس


علاقه به انگشتان و رازهای شخصیتی افراد


آیا تا به حال به طور دقیق به انگشتان دست خود نگاه کرده اید؟ آیا فکر کرده اید که به کدام یک علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه کنید، پس از انتخاب و بررسی این که چرا «این انگشت خود را بیشتر دوست دارید؟!»
می توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید تا به نکاتی جالب از رازهای شخصیتی خود که تاکنون نمی دانسته اید، پی ببرید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: سه شنبه 2 خرداد 1391
   تنقلات خوشمزه و رازهای شخصیتی شما


بازدیدها: 693
شناسه مطلب: 114

نوشته: برتا مک فرین


تنقلات خوشمزه و رازهای شخصیتی شما


آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که کدام یک از تنقلات خوشمزه و خوش نمک، در هر میهمانی به شما چشمک می زند تا به سویش بروید؟ به عقیده «آلن مک ریش» دکتر عصب شناس و مسوول انستیتو تغذیه در شیکاگو، راز موفقیت شخصی شما در نوع تنقلاتی که محبوب شماست، پنهان شده است.
اکنون یک بار دیگر ذهن خود را به کار انداخته و ببینید در یک میهمانی دوستانه و جالب، به سمت کدام تنقلات کشیده می شوید و بعد با موارد زیر خود را ارزیابی کنید.


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 1 خرداد 1391
   چه سرگرمی هایی را برای اوقات فراغت خود می پسندید؟!


بازدیدها: 562
شناسه مطلب: 112

نوشته: دکتر اسپنسر فورد


چه سرگرمی هایی را برای اوقات فراغت خود می پسندید؟!


ورزش کردن، کتاب خواندن، فیلم دیدن، سینما رفتن، خود را به جنگل و طبیعت سپردن و... همه از جمله کارهای مفید و جالبی هستند که در هر آداب و آیینی به آن سفارش می شود، اما اینکه هر فرد، چه سرگرمی را برای اوقات فراغت خود می پسندد می تواند نشانگر رازهای شخصیتی شما باشد.
دکتر «اسپنسر فورد» با مطالعه بر روی هزاران نفر، به این نتیجه رسیده که نوع سرگرمی که شما برای گذراندن اوقات فراغت خود انتخاب می کنید، می تواند رازهایی از شخصیت شما را آشکار سازد که شاید تاکنون بر خود شما نیز پوشیده بوده است.


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 1 خرداد 1391
   چه پرنده ای را دوست دارید؟


بازدیدها: 497
شناسه مطلب: 110

نوشته: پتی لارامان


چه پرنده ای را دوست دارید؟


آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که از نظر شما، چه نوع حیوان یا حیواناتی زیباتر، قوی تر، مغرورتر و... هستند و اصولاً کدام یک از آنها با شخصیت شما بیشتر هماهنگی دارند؟!
بله؛ دانشمندان و اساتید دانشگاه هاپکینز جدیداً به این نتیجه رسیده اند که نوع نگرش و در واقع، دوست داشتن شما در خصوص یک حیوان، بویژه پرندگان، می تواند بازگو کننده بسیاری از حقایق در مورد شخصیت شما باشد! حالا کمی فکر کنید و ببینید که چه نوع پرنده ای را بیشتر می پسندید؟!


نویسنده: ساسان | تاریخ: یکشنبه 31 ارديبهشت 1391
   چه میوه هایی را دوست دارید؟


بازدیدها: 502
شناسه مطلب: 108

نوشته: سوزانا پلیک


چه میوه هایی را دوست دارید؟


معمولاً نخستین چیزی که به هنگام انتخاب یک میوه برای خوردن شما را جذب می کند، رنگ و جلوه خاص آن میوه است. آیا می دانید میوه های مختلف با رنگهای متفاوت، چه پیامی دارند؟
مثلاً با خوردن یک سیب سرخ و زیبا، علاوه بر لذتی که از رنگ آن در هنگام خوردن می بریم، در ما احساس شادابی و نشاط نیز ایجاد می شود و مهمتر از همه اینها، کشش شما به سمت خاصی از میوه که بخشی از آن به خاطر رنگش می باشد، می تواند نشانگر شخصیت شما نیز باشد.
خب، شما جذب کدام میوه و با چه رنگی می شوید؟!


نویسنده: ساسان | تاریخ: یکشنبه 31 ارديبهشت 1391
   چه نوع عطری را می پسندید؟


بازدیدها: 556
شناسه مطلب: 106

نوشته: یکتیا آوردیان


چه نوع عطری را می پسندید؟


بسیاری از مردم در دنیای امروز، با بوی «عطر» شان شناخته می شوند! این نکته شاید درمورد افراد مشهور اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هنری بیشتر مشهود باشد، اما چندی است که افراد عادی هم این لذت را تجربه کرده و «عطر» خاص خویش را به مقتضای صفات شخصیتی خود انتخاب می کنند! شما چطور؟ آیا عطر خاصی را می پسندید؟ آیا دوستانتان را از بوی آنها می شناسید و با آنها طرح دوستی می ریزید؟ تند، ملایم، شیرین، خنک و... کدام را ترجیح می دهید؟ روان شناسان بر این عقیده اند که انتخاب نوع عطر با برخی از صفات شخصیتی پنهان شما در ارتباط است. اکنون بگویید چه عطری را ترجیح می دهید تا بگوییم چه نوع شخصیتی دارید؟


نویسنده: ساسان | تاریخ: یکشنبه 31 ارديبهشت 1391
   روبروی آینه


بازدیدها: 574
شناسه مطلب: 104

نوشته: تارا مالکام


روبروی آینه


اشاره:
زمانی که جلو آینه ایستاده و خود را برانداز می کنید، ابتدا کدام یک از اعضای بدن خود را دیده و مورد توجه قرار می دهید؟ صورت، دست، نشانه ها، بالاتنه، مو و...
این که جلو آینه کدام قسمت از بدن خود را بیشتر مورد توجه و رسیدگی قرار می دهید، دارای روان شناسی جالبی است که از چشمان تیزبین روان شناسان دانشگاه بوستون آمریکا دور نمانده است. بنابراین پبش از آنکه این متن را بخوانید، اول تصمیم بگیرید و فکر کنید که کدام یک از اعضای بدن خود را بیش از همه دوست دارید و سپس به خواندن این تست جالب ادامه دهید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: شنبه 30 ارديبهشت 1391
   ساده پوشی را دوست دارید یا...؟


بازدیدها: 620
شناسه مطلب: 102

نوشته: دیانا میرل


ساده پوشی را دوست دارید یا...؟


آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که چه رازی در خریدهای شما نهفته است؟ واقعاً چرا به هنگام خرید، افراد جذب مدلها و مدهای متفاوت می شوند؟!
روان شناسان بر این باورند که نوع انتخاب و سلیقه شما در هنگام خرید لباس و کیف و کفش می تواند بازگو کننده بسیاری از رازهای شخصیتی شما باشد.
با ما سؤال ها را دنبال کنید تا راز بزرگی را که پشت سر «حس مد طلبی» شما وجود دارد، دریابید. به یاد داشته باشید، برای هر سؤال، دو پاسخ نشان داده شده، انتخاب هر یک از آنها، شما را به سمت سؤال بعدی راهنمایی می کند. موفق باشید.


نویسنده: ساسان | تاریخ: شنبه 30 ارديبهشت 1391
   کارتونها و رازهای شخصیتی شما


بازدیدها: 471
شناسه مطلب: 100

نوشته: آلنا پورتار


کارتونها و رازهای شخصیتی شما


آیا تا به حال برایتان پیش آمده که در جمعی دوستانه یا خانوادگی قرار گرفته و بحث به دوست داشتن حیوانات بکشد؟ بسیاری از مردم، ناخودآگاه نسبت به داشتن و یا حداقل دوست داشتن بعضی از حیوانات اظهار نظر می کنند که گاهی مایه تعجب بسیار می شود ولی با کمی تعمق در گفتارشان درمی یابی که این دوست داشتنها به شخصیت های کارتونی باز می گردد که بخشی از دوران کودکی آنها را به خود اختصاص داده بود.
روان شناسان بر این اعتقادند که این دوست داشتن ها که بعضاً به همان شخصیت های کارتونی باز می گردد، می تواند نشانگر روحیات و صفات شخصیتی فرد باشد و نکات جالبی را درمورد آنها بیان کند. شما از چه نوع شخصیت کارتونی (در قالب حیوانات) خوشتان می آید؟ آن را انتخاب کرده و نکات تازه ای را راجع به شخصیت خود بخوانید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: جمعه 29 ارديبهشت 1391
   مادر نمونه در تعطیلات عید


بازدیدها: 442
شناسه مطلب: 98

نوشته: دیانا مپرل


مادر نمونه در تعطیلات عید


بعضی از بچه ها با شروع تعطیلات، احساس خوب و لذتبخشی دارند و این، شاید به خاطر مادر آنهاست که همیشه در تلاش است بهترین مادر در تعطیلات عید برای فرزندانش باشد. آیا هیچ گاه فکر کرده اید که فرزند شما، کدام یک از خصوصیات شخصیتی شما را بیشتر می پسندد و لحظات خوش خود را با چه چیزهایی از وجود شما عجین می سازد؟
به پرسشهای مدل دار زیر پاسخ دهید تا دریابید چرا و چگونه می توانید تعطیلات عید را برای فرزندانتان به یاد ماندنی کنید؟!
در پاسخ هر سؤال، دو گزینه وجود دارد که با پاسخ به آن گزینه، شما یکی از راهها را باید بروید (به سراغ سؤال بعدی می روید). امتحان کنید، جالب است!


نویسنده: ساسان | تاریخ: جمعه 29 ارديبهشت 1391
   بگویید چه نوع نشریاتی را می پسندید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟!


بازدیدها: 463
شناسه مطلب: 96

نوشته: موریس والز


بگویید چه نوع نشریاتی را می پسندید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟!


نویسنده: ساسان | تاریخ: جمعه 29 ارديبهشت 1391
   درخت نقاشی کنید و خود را بشناسید


بازدیدها: 658
شناسه مطلب: 94

نوشته: نیکول اسمی. ران


درخت نقاشی کنید و خود را بشناسید


مدتی است که روان شناسان، توجه ویژه ای به نقاشی و تصاویری که ما بر روی کاغذ رسم می کنیم، دارند و معتقدند تصاویر و خطوط مشخص و نامشخصی که بر روی کاغذ رسم می شوند، می توانند خصوصیات و شخصیت ترسیم کننده خود را به وضوح نشان دهند.
در پست های قبل در خصوص نقاشی انواع درخت به تفصیل بحث کردیم. ابتدا هشت درخت براساس فرمی که به شاخه ها داده شد، تجزیه و تحلیل شد و درمورد هشت درخت بعدی، شکل تنه درخت مورد نظر است که در این بخش به بررسی و تجزیه و تحلیل آنها می پردازیم.


نویسنده: ساسان | تاریخ: پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391
   شاخه های درخت و شناخت شخصیت شما


بازدیدها: 452
شناسه مطلب: 92

نوشته: نیکول اسمی. ران


شاخه های درخت و شناخت شخصیت شما


روان شناسان دانشگاه اوهایو در تازه ترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که فرم شاخه های درختانی که ما می کشیم و یا تنه های درختان، می تواند روحیه ما را تجزیه و تحلیل کند! بله! تعجب نکنید، در این تست ابتدا هشت درخت با شاخه های گوناگون آن، مورد تجزیه و تحلیل شخصیتی قرار می گیرد و در شماره بعد، نوع تنه درختانی که می کشید، می تواند تجزیه و تحلیل شخصیتی شما را به خودتان نشان دهد. با هم نگاهی به این تست می اندازیم.


نویسنده: ساسان | تاریخ: پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391
   طعمهای مختلف بستنی و رازهای شخصیتی شما


بازدیدها: 573
شناسه مطلب: 90

نوشته: آنیتا بلاچیا


طعمهای مختلف بستنی و رازهای شخصیتی شما


چندی پیش یک شرکت تولیدکننده بستنی، تحقیقی را در زمینه طعم شناسی سفارش داد تا تعیین کند چگونه انتخاب نوع بستنی با شخصیت افراد ارتباط دارد.
تحقیق توسط دکتر «آلن. آر. هیرش» مدیر گروه عصب شناسی بنیاد درمان و پژوهش بویایی و چشایی در شیکاگو اجرا شد و نشان داد که شخصیت افراد مختلف با طعمهای بستنی انتخابی آنها رابطه ای مستقیم دارد.
بنابراین، می توانید از فهرست زیر، طعم بستنی مورد علاقه تان را انتخاب کنید و شخصیت خود را بهتر و بیشتر بشناسید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391
   تابلوهای منزلتان و رازهای شخصیتی شما


بازدیدها: 426
شناسه مطلب: 88

نوشته: ماریان روبری


تابلوهای منزلتان و رازهای شخصیتی شما


یک تحقیق علمی در رابطه با انواع تابلوهای انتخابی شما و شیوه نصب آنها، نشان می دهد که این روش می تواند بیانگر احساسات درونی شما باشد. یک بار دیگر به اتاق نشیمن، پذیرایی، خواب و... نگاهی بیندازید و ببینید، چگونه روشی را می پسندید؟ پیدا کردن رازهای شخصیتی تان، شما را حیرت زده خواهد کرد!


نویسنده: ساسان | تاریخ: چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391
   در کدام تیپ شخصیتی جای دارید؟!


بازدیدها: 720
شناسه مطلب: 86

نوشته: آنجلا وی. راس


در کدام تیپ شخصیتی جای دارید؟!


روان شناسان معمولاً سه تیپ شخصیتی را برای افراد مشخص می کنند. این سه تیپ شخصیتی در شرایط و حالتهای مختلف هم می توانند کارساز باشند. مثلاً در این تست که می خواهیم شخصیت شما را از نظر نامزد یا همسرتان بررسی کنیم، باز هم به همین سه تیپ شهصیتی برمی خوریم.
روش کار با این نوع تست، بدین صورت است که با خواندن اولین تست و انتخاب گزینه مناسب، باید به سراغ سؤالی که هر گزینه مشخص کرده، بروید و به آن سؤال  مشخص شده جواب دهید. مثلاً اگر گزینه «ج» در سؤال اول را انتخاب کردید، دیگر لزومی ندارد به سؤال دو و سه پاسخ دهید، فقط کافی است به سؤال چهار (که در جلو گزینه «ج» مشخص شده: مراجعه کنید و تا آخر به همین شکل ادامه دهید تا در نهایت، نوع شخصیت شما شناسایی شود!


نویسنده: ساسان | تاریخ: چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391
   رابطه دستخط و شخصیت افراد


بازدیدها: 551
شناسه مطلب: 84

نوشته: ماروتین پیلار


رابطه دستخط و شخصیت افراد


آیا تا به حال فکر کرده اید زمانی که قلم به دست می گیرید و صفحات کاغذ را سیاه می کنید، می توانید شخصیت خود را از لابلای سطور آن شناسایی کنید؟! این حرف شاید به نظر کمی عجیب آید، ولی در عمل درست است. بسیاری از روان شناسان بر این عقیده اند که طرز نوشتن افراد می تواند روحیات آنها را کاملاً نشان دهد و شما می توانید از روی دستخط افراد نکات ریز شخصیتی آنها را کشف کنید.


نویسنده: ساسان | تاریخ: سه شنبه 26 ارديبهشت 1391
   نقاشی های ناخودآگاه و شخصیت شما


بازدیدها: 467
شناسه مطلب: 82

نوشته: ترزا بولی دران


نقاشی های ناخودآگاه و شخصیت شما


مطمئناً تا به حال این تجربه را داشته اید که در کلاس درس و یا یک جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته و آن وقت با خودکاری که در دست داشته اید، بر روی کاغذ مقابلتان، بی هدف نقاشی هایی را کشیده اید. ممکن است این خطوط درهم و برهم در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشند، ولی به اعتقاد بسیاری از روان شناسان این نوع نقاشی های ناخودآگاه، نمایانگر درون و افکار ما هستند که به دور از محدودیتهای ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما را به تصویر می کشند، آرزوها، امیال، ترسها و رویاهای نهفته ای که هیچ گاه نتوانسته ایم آنها را بر زبان بیاوریم. بنا به گفته بسیاری از خط شناسان و روان شناسان افراد در موقعیت های متفاوتی این نقاشی ها را می کشند، به عنوان مثال وقتی با تلفن صحبت می کنند یا به سخنرانی گوش می دهند و یا زمانی که یادداشت برمی دارند. آنها هنگام کشیدن چنین نقاشی هایی به چیز دیگری می اندیشند و ابداً متوجه حرکت قلم بر روی کاغذ نیستند. پیشنهاد می کنیم اگر این بار شما نیز چنین نقاشی هایی را کشیدید، آنها را دور نیندازید. می توانید نقاشی هایتان را با نمونه های زیر مقایسه کنید و ببینید چه خصوصیات و روحیاتی دارید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: سه شنبه 26 ارديبهشت 1391
   بگویید فرزند چندم خانواده هستید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟


بازدیدها: 2108
شناسه مطلب: 80

نوشته: آلیس هانینگتون


بگویید فرزند چندم خانواده هستید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟


آیا تصور می کنید فرزند چندم خانواده بودن، می تواند بر شکل گیری شخصیت شما تأثیر گذار باشد؟ بسیاری از مردم بر این عقیده اند، فرزند اول یا دوم خانواده بودن، مسلماً بر شکل گیری شخصیت انسان بی تأثیر نیست. روان شناسان معتقدند همه انسانها به نوعی دارای نقاط مثبت و منفی هستند که این نقاط مثبت و منفی در فرزندان اول، دوم و... می تواند مشترک باشد. باهم مروری داریم بر نوع شخصیتی این فرزندان!


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 25 ارديبهشت 1391
   از کدام رنگ خوشتان نمی آید؟


بازدیدها: 516
شناسه مطلب: 78

نوشته: اوا رسپین


از کدام رنگ خوشتان نمی آید؟


خیلی از افراد را می شناسید که با دلیل یا بی دلیل نسبت به برخی از رنگها از خود حساسیت نشان داده و یا حتی از آن، متنفرند! علت چیست؟! چرا برخی از افراد اصلاً بعضی از رنگها را نمی بینند؟ دکتر «اوا رسپین» کارشناس رنگها و روانشناس و استاد دانشگاه «ایلی نویز» معتقد است: این تنفر، نشانه برخی خصوصیات شخصی در فرد است از این رو، می توان برخی از این مشخصه ها و حالات روحی فرد را تشخیص داد. شما از کدام رنگ بدتان می آید؟


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 25 ارديبهشت 1391
   جوراب و شخصیت افراد


بازدیدها: 568
شناسه مطلب: 76

نوشته: زولا رانبن


جوراب و شخصیت افراد


شناخت آدمها در همان نگاه اول یا چند دقیقه اول، مثل راه رفتن گربه روی شیروانی داغ می ماند، سخت است، اما اتفاق می افتد! دقیقاً مانند راهی است که اصول روان شناسی در مورد مسائل مختلف، جلو پای ما می گذارد! چون ساده انگاری و تصمیم گیری عجولانه، از طریق داده های روان شناسی هم گاهی باعث اشتباهات عجیب و غریب می شود که تنها از طریق تمرین و تلاش مشخص و داشتن یک دید عمیق و جستجوگر، قابل پیشگیری است.
به عنوان مثال، همین یک جمله ساده که «بگویید طرفتان چه پوشیده تا بگوییم چگونه است»، می تواند روشن کننده این مسأله روان شناسی باشد. این که نوع لباس پوشیدن، کفش ها و حتی موبایل و خودکار آدم ها، شخصیت اجتماعی و فرهنگ خانوادگی او را بازگو می کند، هر چند بازی ساده ای نیست، اما می تواند واقعی و روزمره باشد، مثلاً شما هیچ وقت به جورابهای طرف مقابلتان دقت کرده اید؟! همین نکته کوچک می تواند گویای خیلی چیزها باشد!
لازم نیست طرف مقابل شما، حتماً رئیس شرکت، مدیر مدرسه، فرزندتان یا شخصی باشد که با او قرار کاری دارید، بلکه می توانید برای نخستین بار، داده های ذهنی تان را روی جوراب مرد یا زنی که در اتوبوس یا مترو، رو به روی شما نشسته است، آزمایش کنید!


نویسنده: ساسان | تاریخ: دوشنبه 25 ارديبهشت 1391
   رنگها و تأثیر آنها بر شخصیت انسان


بازدیدها: 450
شناسه مطلب: 74

نوشته: جورجیا وتاتن


رنگها و تأثیر آنها بر شخصیت انسان


«رنگ درمانی» از شاخه هایی است که امروزه حتی در برخی از دانشگاههای معتبر دنیا تدریس می شود. پژوهشگران برجسته به این نتیجه رسیده اند که علاقه هر فرد به یک رنگ خاص، از روحیه او نشات می گیرد و نحوه چینش رنگها در بخشهای مختلف زندگی (از لباس گرفته تا تزئین منزل) تأثیر مستقیمی بر روحیه و عملکرد انسان دارد. در این باب نیز، مسائل فراوانی گفته شده و پیرامون آن بحثهای زیادی صورت گرفته است، ولی یکی از آخرین بحثهای روان شناختی رنگها، چندی پیش در دانشگاه ماساچوست آمریکا صورت گرفت که در آن به بیان ویژگی های علاقه مندان به هر یک از رنگها، پرداخته شد. اکنون با انتخاب رنگ مورد علاقه خود، می توانید شخصیت تان را بهتر بشناسید.


نویسنده: ساسان | تاریخ: یکشنبه 24 ارديبهشت 1391
   چگونه دست می دهید؟


بازدیدها: 508
شناسه مطلب: 72

نوشته: برتا جونز


چگونه دست می دهید؟


معمولاً هیچ کس به ما چگونه دست دادن را نمی آموزد اما اگر دقت کرده باشید، خانمها و آقایان به اشکال متفاوت دست می دهند. حتی این تفاوتها در شغلها و شخصیت های مختلف و حالات روحی متفاوت نیز قابل مشاهده است.


نویسنده: ساسان | تاریخ: یکشنبه 24 ارديبهشت 1391
   فکر دیگران را بخوانید


بازدیدها: 633
شناسه مطلب: 70

نوشته: آناتا برگرز


فکر دیگران را بخوانید


آیا مایلید به افکار کسی که در کنار دستتان نشسته است، پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجه شده باشیم، می توانیم بسیاری از افراد را، حتی از نوع صحبت کردنشان نیز بشناسیم. اما این شناخت در مواجهه حضوری با دانستن بسیاری از حالات اثبات شده در علم روان شناسی، بهترین شناخت را نسبت به دیگران، برایمان به ارمغان می آورد. اکنون با توجه به نکات ارائه شده، می توانید از روی هر یک از حالت زیر افکار آنها را بخوانید:


نویسنده: ساسان | تاریخ: شنبه 23 ارديبهشت 1391
   حرکات اندامهای بدن و رازهای شخصیتی شما


بازدیدها: 1044
شناسه مطلب: 68

نوشته: لیزا جکسون


حرکات اندامهای بدن و رازهای شخصیتی شما


حتماً شما هم در مورد حالات و حرکاتی که افراد حین صحبت کردن به خود می گیرند، چیزهای مختلفی شنیده اید. این در واقع همان حالت و نحوه تکلم است که می تواند به حالات و حرکات شما، «گفتار» ببخشد. اینک می خواهیم ببینیم هر یک از حالات افراد در شرایط و نقاط مختلف بدن (دست، پا، وضعیت اندامی و...) گویای چه حرفی و یا چه نوع شخصیتی در آنها است؟! نظریات دکتر «ارنست وانر» روان شناس را می خوانیم.


نویسنده: ساسان | تاریخ: شنبه 23 ارديبهشت 1391
   به متولدین هر ماه چه هدیه ای بدهیم؟!


بازدیدها: 41195
شناسه مطلب: 66

نوشته: کاترینا جلان


به متولدین هر ماه چه هدیه ای بدهیم؟!


بسیاری از روان شناسان عقیده دارند که افراد مختلف بر حسب روز یا ماه تولد خود، شخصیت شان نیز تغییر می کند و چیزهای خاصی را می پسندند که شاید بررسی آنها، ما را به نکات جالب و عجیبی حتی در مورد خودمان برساند! «ریتا مایرلو» روان شناس برجسته سوئیسی می گوید: «انسانها حتی تمایلات و هدیه دادنها و گرفتنهایشان نیز، برنامه و روند خاصی دارد و باز هم می توان آنها را بر اساس خصوصیات اخلاقی شان، طبقه بندی کرد.» وی در کتاب «شخصیت شناسی» خود که در سال 2004 برنده جایزه شد، می نویسد: انسانها کودکانی هستند که با گرفتن کوچکترین هدیه ای که البته با شخصیت آنها همخوانی داشته باشد، شاد می شوند، بنابراین بهتر است این شادی را از آنها دریغ نکرده و طبقه بندی شده، تقدیمشان کنیم!! اکنون با هم مرور می کنیم که افراد مختلف با چه هدایایی شاد می شوند.


نویسنده: ساسان | تاریخ: شنبه 23 ارديبهشت 1391
   صفحات سایت
تعداد صفحات: 2
Telegram
Login
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
Subscript
اگر علاقه دارید هرروز مطالب جدید سایت را در ایمیل خود دریافت کنید می توانید از اشتراک ایمیل یا خبرنامه "ساسان اس‌ام‌اس" استفاده کنید. در اشتراک ایمیل هر موقعی که اراده کنید می توانید اشتراک خود را لغو کنید. مطالب در ساعاتی مشخصی از روز معمولا ساعت 8 به وقت تهران برای کاربران ایمیل می شود.
اشتراک ایمیلی سایت
اشتراک ایمیلی انجمن
ads
Catgory

فال حافظ


فال انبيا


تست هوش


استخاره با قرآن


قرآن آنلاین

Countor

افراد آنلاین: 5

بازدیدهای امروز: 361

بازدیدهای دیروز: 1,614

بازدیدهای این ماه: 56,126

کل بازدیدها: 7,475,103

ورودی گوگل امروز: 1

ورودی گوگل دیروز: 14

تعداد آی‌پی امروز: 48

تعداد آی‌پی دیروز: 139

تعداد مطالب: 1711

تعداد اعضا: 1726

ساسان اس‌ام‌اس ساسان اف‌بی قالب من الکسا | Alexa گوگل | Google یاهو | Yahoo بینگ | Bing